Sms pôžička vyrieši vaše krátkodobé problémy aj cez víkend

Zaslaním jednej SMS-ky si viete vybaviť pôžičkuPatríte k skupine ľudí, ktorí radi skúšajú niečo nové? Alebo vás metódy žiadania o pôžičku ako: internet, osobné stretnutie alebo telefonická žiadosť, omrzeli? Tak vyskúšajte sms pôžičky! Prečo? Pretože na ne nepotrebujete prístup na internet, ani žiadne rečové schopnosti, aby ste pracovníka na druhej strane presvedčili. Čo by ste mali vedieť je, že je poskytovaná len nebankovými spoločnosťami. Čo je to sms pôžička? Kto sú jej sprostredkovatelia a všetky iné podstatné informácie si môžete naštudovať nižšie.

Čo to vlastne je?

Je to taký typ pôžičky, o ktorý žiadate výhradne prostredníctvom vášho mobilného telefónu, a to sms správou. Zistíte si číslo, na ktoré má byť žiadosť odoslaná, ako aj tvar  správy, ktorý musí byť rešpektovaný, aby bola žiadosť akceptovaná. Dôležitým faktom je, že jednotlivé formy žiadosti o pôžičku sú podobné, ale nie totožné. Čo znamená, že jeden vzor správy u jedného poskytovateľa nemusí byť a nie je to isté než žiadosť u iného poskytovateľa. A to sa týka aj čísla, na ktoré treba textovú správu odoslať. Prejdime k sprostredkovateľom sms pôžičky.

Sprostredkovatelia

Rozdiel u jednotlivých poskytovateľov nespočíva len v tom, že ide o rozličné nebankové spoločnosti, ale aj v ich podmienkach ako aj vo výške sumy, ktorú dokážu sprostredkovať, výške úroku, ktorú si pri splácaní zaúčtujú atď.

V súčasnosti sú na slovenskom trhu 3 hlavní poskytovatelia: Smscredits pôžička, Ferratum a Trila. Aby ste vedeli, pre ktorého z nich sa rozhodnúť, ktorý z nich vám bude najviac vyhovovať, ponúkame vám stručný popis každého z menovaných nebankových spoločností.

Smscredits pôžička

Smscredtis pôžička patrí k jednej z najvyužívanejších, pretože vyhovela žiadostiam mnohých ľudí. Smscredits pôžička vám dokáže sprostredkovať až do 350 eur. Doba splatnosti je od 5 do 15 dní. Ak by vám táto doba nevyhovovala, máte možnosť predlžiť si dobu splatnosti 2-krát (za poplatok). Nebankové pôžičky cez sms mávajú vysoké úroky, avšak Smscredits pôžička ponúka svoje pôžičky bezúročne a bez sprostredkovateľských poplatkov. Je pre nezamestnaných ako aj bez dokladovania príjmu.

V čom sa Smscredits pôžička líši od ostatných poskytovateľov ? Je to hlavne tým, že Smscredits pôžička po vás žiada registráciu prostredníctvom internetu ešte predtým, než požiadate o sms pôžičky pomocou vášho mobilného telefónu. Tento krok trošku vyvracia výhodu, a síce, že nepotrebujete prístup na internet. Na druhej strane si však užívatelia tejto sms pôžičky tento krok vychvaľujú a to z toho dôvodu, že do sms správy nemusia zapisovať všetky potrebné údaje (napr. meno, priezvisko, adresa, telefónne číslo, číslo OP…), pretože vďaka registrácii cez internet, kde museli zadať všetky tieto údaje, obdržali klientske číslo, ktorými sa jednoducho vedia v textovej správe žiadosti identifikovať a tým pádom stačí napísať len výšku sumy, o ktorú žiadate a dátum, dokedy by ste ju vedeli splatiť.

Svet však ponúka aj takých sprostredkovateľov, ktorí ponúkajú jednoduchší priebeh. To znamená, že sa nemusíte nikde vopred registrovať.

Ferratum

Ferratum vám ponúka až do 350 eur. Úroky tejto spoločnosti sa pohybujú okolo 20%, avšak ak si cez túto spoločnosť beriete pôžičku po prvýkrát, až do 150 eur neplatíte žiaden úrok. Splatnosť tejto pôžičky cez sms sa pohybuje od 7 do 31dní, pričom predlžiť sa dá o 15 až 30 dní. Ferratum sms pôžička je ihneď na účet, pretože od jej požiadania ju máte na účte do 3 dní. Táto pôžička bez dokladovania príjmu nie je vhodná pre nezamestnaných, pretože samotný poskytovateľ si to určil vo svojich podmienkach. Avšak je vhodná aj pred výplatou.

Trila

Pôžičky cez sms cez spoločnosť Trila vám dokážu sprostredkovať až 500 eur, avšak za veľmi vysokú cenu. Tou cenou sú vyššie úroky (okolo 25%) a k úrokom sa prirátava aj jednorazový poplatok za sprostredkovanie v hodnote 100 eur. Ak si však zvolíte najkratšiu dobu splatnosti, vaša pôžička bude bez úroku, hoci 100 eurový poplatok budete musieť zaplatiť. Čo sa týka doby splatnosti u tejto spoločnosti, môžete si zvoliť z intervalu od 15 do 25 dní, a v prípade neočakávaných okolností ju môžete predlžiť až 5-krát.

Trila je prístupná aj pre nezamestnaných, avšak tejto skupine ju neodporúčame kvôli vysokým poplatkom, ktoré sú s touto pôžičkou spojené.

Výhodou je aj to, že takúto pôžičku si vybavíte aj cez víkend!Aké má výhody?

Tento úver má samozrejme výhody. O aké výhody ide? Výhodou sú peniaze ihneď, bez registra, pre nezamestnaných či taktiež aj cez víkend.

Aj cez víkend!

Bojíte sa toho, že vám niekto nepožičia len preto, že je víkend? Banky vám určite nepomôžu, keďže sú zatvorené, ale také sms pôžičky určite áno, pretože sú dostupné vždy! Sms pôžičky aj cez víkend vám nepovedia nie len preto, že chcú pokoj. Ich poslaním je vám pomôcť v najťažších situáciách.

Bez registra

Bez registra je výhodou pre tých, ktorí majú zápis v registri dlžníkov z dôvodu nesplácania predchádzajúcej, prípadne súčasnej pôžičky. Sms pôžička bez registra vaše záznamy do úvahy neberie, aj keď je vhodné dodať, že nie všetky ich poskytujú bez registra. Niektoré do registra nahliadajú.

Pre nezamestnaných

Vďaka tomu, že sú pôžičky cez sms poskytované nebankovými spoločnosťami, môžu o ne požiadať aj nezamestnaní. Sms pôžička pre nezamestnaných je ale dostupná aj pre dôchodcov, študentov, či ženy na materskej.

Musíte zaplatiť poplatky spojené s odosielaním SMS správyMajú aj svoje nevýhody?

Nevýhodou môže byť, že odoslanie sms žiadosti bude spoplatnené buď sumou operátora za odoslanú správu alebo sumou, ktorú si stanoví sprostredkovateľ. Ďalšia nevýhoda súvisí s rýchlosťou doručenia v porovnaní s inými metódami požiadania, a teda priblížme si tzv. sms pôžičku ihneď.

Textovou správou ihneď

Ihneď alebo rýchla pôžička nie sú veľmi aktuálne, pokiaľ si predstavíme, že cez online žiadosť môžete mať peniaze na účte už do 10 minút od schválenia. Sms pôžička ihneď vám peniaze dokáže doručiť do 4 dní. Ak je pre vás toto číslo stále pozitívne, tak potom vám tento úver v jeho lehotách určite vyhovie!

Okrem rýchlosti doručenia a ceny sú s požičiavaním si peňazí cez textové správy spojené aj vyššie úrokové sadzby a iné poplatky (samozrejme nie pri všetkých sprostredkovateľoch). Rovnako nie všetky sú dostupné pre nezamestnaných a bez registra. Aby vaša žiadosť bola akceptovaná a aby ste sa nedostali do väčších problémov, všetky spomínané faktory si zvážte ešte predtým, ako o pôžičku požiadate.

Ak by ste natrafili na iného sprostredkovateľa, to čo mu môžete veriť si ľahko overíte na stránke Národnej banky Slovenska.

Ak by ste sa chceli o sms pôžičke dozvedieť viac informácií, neváhajte kliknúť na Denník N.