Pôžičky online sú na extrémnom vzostupe!

Slováci majú čoraz väčší záujem o online pôžičkyVzbudzujú vo vás pôžičky online nedôveru? S pokojným svedomím vám hovoríme, že nemusia. Minimálne nie tie, ktoré sprostredkujú seriózni poskytovatelia, prípadne web online pôžičky, ktorý spolupracuje len s overenými a dôveryhodnými sprostredkovateľmi úverov, ktoré sú u Slovákov čoraz obľúbenejšie. Ide o spôsob požiadania pôžičky cez internet. Odteraz už nemusíte nikam chodiť, nikam telefonovať a podanie žiadosti je úplne bezplatné. Žiadosť môžete podať hocikedy a hocikde. Jedinou podmienkou je mať nad 18 rokov, v niektorých prípadoch nad 21 rokov a mať prístup na internet. Kto umožňuje takéto pôžičky a s akými jej variáciami sa môžete stretnúť, si povieme v nasledujúcich riadkoch.

Kto sú poskytovatelia tohto úveru?

Je dostupná u mnohých poskytovateľov. Vo všeobecnosti poskytujú online pôžičky bankové aj nebankové spoločnosti. Väčšina ľudí inklinuje práve k bankovým spoločnostiam, pretože ich zaraďujú medzi tie dôveryhodnejšie. Avšak, ak viete, na koho sa správne obrátiť pri žiadaní o pôžičku, ani nebankové spoločnosti sa nebudú z pomenovania „dôveryhodné“ vymykať.

Aby ste si mohli byť na 100% istý v tom, komu skutočne veriť, obráťte sa na internetovú stránku Národnej banky Slovenska, ktorá obsahuje zoznam všetkých bankových a nebankových spoločností, ktoré obdržali licenciu na sprostredkovanie pôžičiek. Ak sa v tomto zozname vami hľadaná spoločnosť nenachádza, pravdepodobne nesplnila náročné kritéria, ktoré sú na pôžičkové seriózne spoločnosti kladené. S dôveryhodnými a zákazníkmi overenými bankovými a nebankovými spoločnosťami spolupracuje aj stránka, ktorá ponúka skutočne len výhodné ponuky na pôžičky online.

Od typu pôžičky závisí suma, ktorú si môžete požičaťAké typy cez internet mám k dispozícii?

Poskytuje nízke, ale aj vysoké sumy. Výška sumy, ktorú vám táto pôžička sprostredkuje, ako aj doba splatnosti, závisí od toho, či sa rozhodnete pre pôžičku od bankovej alebo nebankovej spoločnosti. Pôžičky cez internet cez nebankové spoločnosti vám dokážu sprostredkovať od 25 eur až do 100 000 eur. Bankové spoločnosti začínajú na vyššej sume, požičajú vám približne od 500 eur do 25 000 eur (niektoré aj 60 000 eur). Rovnako sa treba zmieniť, že nebankové pôžičky online majú jednoduchšie podmienky na získanie financií, hlavne čo sa týka nižších súm. Pôžičky cez internet delíme na kategóriu ihneď, rýchle pôžičky a dlhodobé. Konkretizujme si ich.

Typ „Ihneď“

Sprostredkúvajú jedine nebankové spoločnosti, pretože sú získateľné veľmi rýchlo, ba až bleskurýchlo a to všetko za veľmi jednoduchých podmienok, dá sa povedať, že okrem vekovej hranice nad 18 nie je dané žiadne iné kritérium na získanie tejto pôžičky ihneď online. Pôžičky ihneď online sú poskytované bez registra, nezamestnaným, bez dokladovania príjmu, pred výplatou, ženám na materskej, dôchodcom či študentom. Môžete nimi požiadať až do 500 eur. Sú ihneď na účet a sú produktom jedine nebankových inštitúcii, pretože žiadna banka vám peniaze na účet neodošle do 10 minút od schválenia žiadosti, ako je to v prípade tejto pôžičky. Čo sa týka doby splatnosti, máte k dispozícii od 5 dní po 31 dní. XS pôžička vám ponúkne 3-mesačnú splatnú dobu. Úroková sadzba sa pohybuje okolo 23%, ale ak by ste o túto pôžičku požiadali po prvýkrát spoločnosti Ferratum alebo Pôžičkomat, celú pôžičku máte bez úroku. To by znamenalo, že splatíte len takú sumu, akú ste si požičali.

Rýchle internetové úvery

Rýchle pôžičky online sprostredkúvajú bankové aj nebankové subjekty. Opäť treba počítať so zložitejšími kritériami v bankách, zatiaľ čo niektoré úvery v nebankovkách sú dostupné bez dokladovania príjmu, bez registra a pred výplatou. Požičajú vám až do 6 000 eur. Pri bankovkách je táto suma nižšia. Sú rýchle vtedy, ak vám dokážu byť na účet doručené do týždňa. Splatná doba tohto typu je maximálne 84 mesiacov. Úroková sadzba je podobná u bankových aj nebankových subjektov, a pohybuje sa v intervale približne od 20-25%.

Dlhodobé

Dlhodobé pôžičky cez internet sú pôžičky poskytované bankovými aj nebankovými inštitúciami. Paradoxne, práve tie nebankové vám cez internet ponúkajú vyššiu sumu, než bankové spoločnosti. Väčšina bankových spoločností ponúka sumy do 25 000 eur, pri ktorých je aj tak nutné osobné stretnutie, zatiaľ čo nebankové pôžičky cez internet vám poskytnú až do 100 000 eur. Pri dlhodobých pôžičkách môžete logicky počítať s dlhou dobou splácania, ktorá presahuje desiatky rokov, maximálne však 30. V bankách sa pri veľmi špeciálnych situáciách možno zaviazať aj na dlhšiu dobu.

Dlhodobé pôžičky cez internet majú nižšiu úrokovú sadzbu než vyššie menované typy, ale nie sú poskytované len tak hocikomu. Ťažko so žiadosťou prejdú nezamestnaný, žiadatelia s nízkym platom, dôchodcovia, ženy na materskej, žiadatelia so zápisom v registri dlžníkov… Úrokové sadzby sa pri týchto pôžičkách pohybujú okolo 10%. Dlhodobé pôžičky cez internet majú ešte jeden dôležitý údaj, a tým je RPMN alebo ročná percentuálna miera nákladov, ktoré je, podobne ako úrok, vyznačené v percentách, ale to číslo býva vyššie, pretože okrem úroku zahŕňa aj iné poplatky. Niekedy presahuje aj niekoľkonásobok úroku, to však býva badateľné pri neserióznych spoločnostiach. Preto si pri výbere vhodnej pôžičky online dávajte pozor aj na tento údaj.

Pri jednotlivých typoch pôžičky online sme sa zmieňovali len o spôsobe doručenia peňazí na účet, a to z toho dôvodu, že je to skutočne najrýchlejšia metóda. Ak vám však nevyhovuje, môžete požiadať oslovenú spoločnosť, aby vám peniaze odoslali šekom. Pri tejto metóde však treba počítať s dňami navyše (max.4). Niektoré spoločnosti dokonca ponúkajú takú možnosť, že vám peniaze do domu prinesie priamo ich pracovník.

Na svoje si pri pôžičkách online príde naozaj každýHľadáte konkrétne možnosti a spôsoby?

Možno skôr pátrate po konkrétnom type pôžičky, ktorý by na 100% zodpovedal vašej súčasnej situácii. Špeciálne online pôžičky poskytujú hlavne nebankové spoločnosti. O aké pôžičky online vlastne ide?

  1. Bez registra

Poskytujú ich výhradne nebankové spoločnosti. So záznamom v registri dlžníkov by žiadatelia u bankových spoločností neprešli. Sú výbornou voľbou pre tých, ktorí už niekedy mali pôžičku, ale mali problémy s jej splácaním, poprípade nedodržiavali termíny splatnosti. To zapríčinilo zápis, ktorý odlakáva mnohých veriteľov. Pôžičky bez registra online vám sprostredkujú až 500 eur.

  1. Ihneď na účet

Pôžičky online ihneď na účet sú nebankové pôžičky cez internet. Ich cieľom je sprostredkovať peniaze svojim žiadateľom čo najrýchlejšie, od 10 minút do 24 hodín, čo je u bankových spoločností skoro nemožné. Sú dostupné ihneď na účet do 350 eur.

  1. Bez dokladovania príjmu

Pôžička bez dokladovania príjmu online bude, logicky, taktiež produktom nebankových spoločností. Je vhodná pre nezamestnaných, dôchodcov, ženy na materskej, študentov, ako aj pre zamestnaných pred výplatou s nízkym platom. Sprostredkuje vám až do 500 eur, niekedy to môže byť aj viac.

  1. Pred výplatou

Pôžičky pred výplatou online môžete požiadať v mnohých spoločnostiach. Ako v bankových, tak aj v nebankových. Podľa výšky žiadanej sumy bude potrebné dokladovanie príjmu. Približne do 500 eur to máte s nebankovými spoločnosťami bez dokladovania, pri bankových spoločnostiach dokladujete príjem pri žiadosti o akúkoľvek sumu. Pri vyšších sumách môžu už aj v nebankových spoločnostiach žiadať dokladovanie príjmu.

  1. Pre nezamestnaných

Je dostupná vďaka nebankovým inštitúciám. Je bez dokladovania príjmu a poskytne vám až do 500 eur s dobou splatnosti 3 mesiace, čiže ak viete, že výška príspevkov, ktoré poberáte, bude na splatenie sumy dostatočná, online pôžička pre nezamestnaných môže byť pre vás správnym riešením.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *