PZP a najlacnejšie online porovnanie

Ušetrite na poistnomČo si predstavíte pod pojmom povinné zmluvné poistenie? Ak ste si predstavili poistenie motorových vozidiel, ktoré je povinné, pretože je zákonom stanovené, tak ste si predstavili správne. Avšak nie je nevyhnutné len pre motorové vozidlá, ale aj pre nemotorové, ako napríklad prípojné vozidlo, ľudovo nazývané vozík. Poistenie sa vzťahuje na všetky vozidlá s evidenčným číslom a na niektoré špeciálne bez evidenčného čísla. Napríklad vysokozdvižný vozík, niektoré poľnohospodárske stroje…. Zanedbávať ho sa neoplatí nikomu. Pretože pokuty za nerešpektovanie zákona v podobe neuzavretia poistenia, prípadne spôsobenia nehody s nepoisteným vozidlom, sú skutočne vysoké. Do konca života sa z nich nemusíte spamätať. Vy sa ale takýchto pokút báť nemusíte, ak si uzatvoríte vaše povinné zmluvné poistenie cez Uzavripzp, ktoré vám vypočíta ponuky jednotlivých poisťovní. Jedna z ponúk bude určite tá najlacnejšia na trhu.

Najlacnejšie PZP online

Možno nepatríte k tej skupine ľudí, ktorá si môže dovoliť za poistenie zaplatiť tie najdrahšie čiastky. Preto vám povieme, že hore linkovaná stránka má PZP online porovnanie. Jednoznačne ho nájdete rýchlejšie, než keby ste si jednotlivé typy a čiastky zisťovali osobne v kamenných pobočkách. Ešte rýchlejšie ho nájdete, ak si kliknite na vyššie označenú stránku, ktorá spolupracuje s niekoľkými poisťovňami. A keďže táto stránka využíva porovnanie, určite v nej prídete na to, ktoré z nich je to najlacnejšie.

Dopravná nehoda sa vyrieši cez poisteniePorovnanie PZP

Práve porovnanie poistenia vám ušetrí toľko času, koľko si možno ani neviete reálne predstaviť. Nie je príjemnejšie získať porovnanie viacerých ponúk do niekoľkých minút, než do niekoľkých hodín alebo dní? Takisto. Na čo preplácať vysoké sumy, keď s PZP online môžete ušetriť na rovnakom type poistky až stovky eur!

Môžete to mať vyhotovené celé už do 10 minút. Ako je to možné? Pretože na stránke, ktorú sme vám vyššie zmienili nájdete formulár, ktorý je potrebné vypísať s presnými údajmi. Následne získate presný výpočet ceny jednotlivých poisťovní.

Aké údaje teda treba do tohto formulára vypísať? Možno si myslíte, že dôležité sú len presné informácie o vozidle, ktoré chcete poistiť. A je jedno či ide o osobný automobil do 3,5 tony, prívesný vozík, dodávku do 3,5 tony alebo motocykel. Pravdou je však, že zvýhodnený výpočet ceny PZP majú aj niektoré fakty o majiteľovi vozidla, ktorý ho chce poistiť. Napríklad , či už niekedy spôsobil nejakú dopravnú nehodu, ako dlho bol resp. je odvtedy bez nehody. Iné skutočnosti o majiteľovi, ktoré môžu vylepšiť cenu sú napríklad:

 • či má deti vo veku do 15 rokov,
 • či má účet v OTP banke,
 • či platí iný druh poistenia (napr. domovú poistku),
 • či je jeho vozidlo v súčasnosti poistené v inej poisťovacej spoločnosti
 • odkedy chce, aby dané poistenie platilo.

Informácie o vozidle

Čo sa týka presných informácií o vozidle, ktoré chcete poistiť, nájdete ich aj v technickom preukaze daného vozidla. Ide o:

 • miesto, kde sa vozidlo momentálne nachádza,
 • účel jeho využitia,
 • značka,
 • model a rok výroby vozidla,
 • výkon a objem motora vozidla,
 • koľko km najazdí dané vozidlo približne za jeden rok,
 • prevádzková hmotnosť a najväčšia prípustná hmotnosť,
 • ako aj palivo vozidla.

Po vypísaní všetkých nevyhnutných údajov si kliknite na porovnanie a do niekoľkých sekúnd vám systém vygeneruje jednotlivé ceny poistenia. Tie si môžete vyhodnocovať a nechať prevetrať hlavou tak dlho, ako chcete. Samozrejme, pokiaľ vám uzavretie PZP súri, najlepšie by bolo, kebyže sa rozhodnete čo najskôr. Výhodou porovnania je aj to, že ho môžete využiť nezáväzne. To znamená bez toho, aby ste si chceli povinné zmluvné poistenie uzatvoriť. Ak však prídete na to, že poistenie, ktoré ste si zo zvedavosti vypočítali, je výhodnejšie, než to vaše. Bez problémov môžete oňho požiadať, no nezabudnite podať výpoveď z vašej súčasnej spoločnosti, v ktorej ste poistený.

A čo ďalej?

Našli ste si spomedzi jednotlivých porovnaní to najlacnejšie PZP? Alebo také, ktoré ste hľadali, pričom nemusí byť najlacnejšie? Kliknite na neho. Ostáva vám už len vypísať niekoľko posledných políčok pre danú spoločnosť, aby vás mohla kontaktovať a všetko je vybavené. Komunikácia prebieha väčšinou mailovou cestou. Poisťovňa odošle po prijatí vašej žiadosti niekoľko dokumentov, a v rámci nich:

 • návrh zmluvy,
 • zmluvné podmienky,
 • bankové údaje na zaplatenie poistného
 • a dočasnú zelenú kartičku.

Táto kartička znamená, že ste svoje povinné zmluvné poistenie uzatvorili. Policajná hliadka v prípade kontroly vás nemôže pokutovať za to, že toto poistenie nemáte uzatvorené. Taktiež si pozrite článok o tom, čo robiť v prípade dopravnej nehody.

Viac k téme: odkaz

Pokuty tohto typu sa pohybujú aj v stovkách eur, čo môže byť niekoľkonásobok sumy ročného zákonného poistenia. Ale pozor! Zelená karta, ktorá vám je doručená na mailovú adresu je platná len 30 dní. V tejto lehote musíte zaplatiť poistné. Ináč vám povinné zmluvné poistenie, ktoré ste uzavreli online zaniká a vy budete stále nepoistený. Ak ste sumu zaplatili a poisťovňa vašu platbu zaevidovala, v najbližšej dobe môžete očakávať poštu. V nej dostanete originál zelenú kartu, s ktorou môžete cestovať vaším vozidlom už aj v zahraničí.

Máte viac otázok? Odpovede na ne môžete nájsť aj v inom článku o PZP, aj v minulom článku alebo aj o budúcnosti poistenia pri samojazdiacich autách.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *