Online poistenie auta a porovnanie ceny

Online si porovnáte ceny poisteniaPotrebujete poistenie auta? Okrem toho, že vám v tomto článku povieme bližšie detaily a výhody online poistení auta, tak vám odporučíme stránku, v ktorej môžete požiadať o zákonné poistenie pre rôzne typy vozidla. Prečo teda toto poistenie uzatvoriť a nepokúšať šťastie?

Zákonné poistenie auta, ako aj iného povinne poisteného dopravného prostriedku vám odporúčame hlavne z toho dôvodu, že tento typ poistenia prikazuje zákon (ako ste už mohli z názvu vydedukovať). Ďalším presvedčivým argumentom je aj to, že ak nemáte peniaze nazvyš, je vo vašom záujme si tento typ poistenia zabezpečiť. Prečo? Pretože pokuty za užívanie nepoisteného dopravného prostriedku sú pomerne vysoké. Jednorazovo sa môžu vyšplhať až na niekoľko sto eur. Tieto pokuty si stanovujú členovia Policajného zboru, ktorý si vaše vozidlo zobrali na paškál a zistili, že ste si na neho povinné zmluvné poistenie neuzatvorili . Zaujímavým faktom je, že pokuta môže presiahnuť aj niekoľkonásobok ceny ROČNÉHO POISTENIA AUTA. Takže riskovať používania nepoisteného vozidla v cestnej premávke sa vôbec neoplatí.

Ďalšou skutočnosťou je, že spôsobenie dopravnej nehody s vozidlom, ktoré nemá uzatvorené povinné zmluvné poistenie je pokutované takými „pálkami“, ktoré by nerozdýchali ani milionári, pretože, ako sme už naznačili, môžu presiahnuť niekoľko miliónov eur, navyše by majiteľ takéhoto vozidla musel zaplatiť škodu spôsobenú všetkým ostatným vozidlám, ktoré sú aktérmi danej nehody.

Nezabúdajte na to, že povinné zmluvné poistenie sa nevzťahuje len na auto, ale aj na všetky iné motorové prostriedky s evidenčným číslom (motorka, vozík, dodávka…), prípadne špeciálne prostriedky bez evidenčného čísla.

Online poistenie auta

Točí sa vám hlava, keď si predstavíte, koľko pobočiek musíte pochodiť, aby ste zistili, kto vám ponúka najvýhodnejšie a najlacnejšie poistenie? Tak si to ani nepredstavujte a požiadajte o online poistenie auta a porovnanie ceny. Ak si ťuknete na označené slovné spojenie, dostanete sa na stránku Uzavripzp.sk, ktorá sprostredkúva najvýhodnejšie a najlacnejšie zákonné poistenie. Ako si to dovoľujeme tvrdiť? Pretože online poistenie auta cez Uzavripzp.sk spolupracuje s viacerými poisťovacími spoločnosťami, to znamená, že vám bude poskytnuté viacero typov poistenia vášho vozidla, pričom ceny určite nebudú totožné. To, ako sa jednotlivé ceny pzp odlišujú, si najlepšie overíte cez túto stránku a do 10 minút. Nemusíte tráviť hodiny v jednotlivých spoločnostiach, ktoré sú zainteresované a budú na vás robiť psychický nátlak, hoci aj nepriamy, tým, že vám budú tvrdiť, že lepšiu ponuku už nenájdete. Online poistenie auta a porovnanie ceny vám dokáže, či ste urobili chybu, že ste zo spoločnosti odišli v pochybnostiach alebo nie. Každopádne, o to isté pzp poistenie auta môžete požiadať aj na danej stránke.

Porovnanie ceny pzp

To, že online poistenie auta funguje na základe porovnania ceny pzp znamená, že tú najlacnejšiu ponuku určite nájdete. Do niekoľkých minút prídete na to, že jednotlivé ceny pzp za to isté vozidlo sa môžu líšiť až v stovkách eur. Nenechajte sa ťahať za nos a vyberte si slobodne takú ponuku pzp poistenia, ktorú skutočne chcete a potrebujete.

Prepočet ceny je dnes jednoduchýAko si vypočítať ceny pzp?

Vy nemusíte robiť vôbec nič, okrem zadania niektorých údajov, ktoré majú vplyv na výpočet ceny pzp. Do formulára na danej stránke treba zadať údaje nielen o vozidle, ktoré chcete poistiť, ale aj o vás resp. o majiteľovi vozidla.

O vozidle: typ vozidla (osobné auto, motocykel, dodávka, prívesný vozík), účel využitia vozidla, kde sa momentálne dané vozidlo nachádza, značka, model vozidla, rok jeho výroby, približný počet km najazdených za jeden rok, výkon a objem motora, najväčšia prípustná hmotnosť, prevádzková hmotnosť a typ paliva vozidla, takisto aj či je vozidlo v súčasnosti poistené v inej spoločnosti

O majiteľovi: štatút občana (fyzická alebo právnická osoba), dátum narodenia, číslo vodičského oprávnenia a dátum jeho vzniku, mesto s PSČ, v ktorom býva, nehodové udalosti, bezškodový stav, deti do 15 rokov, účet v OTP banke, platiteľ iného typu poistenia, začiatok platnosti poistenia…

Našli ste na uzavripzp lepšie online poistenie auta než máte?

Ak nastala taká situácia, že ste našli online lepšie povinné zmluvné poistenie, nevadí. Vaše súčasné poistenie môžete vypovedať kedy chcete. No musíte mať uzavretú náhradu poistenia. Zvyšok poistenia z vypovedanej poistky vám bude vrátený na účet alebo priamo v pobočke poisťovne.

Ak ste rozhodnutý si zobrať zákonné poistenie cez stránku, ktorú sme vám vyššie odporučili, stačí ak kliknete na tú ponuku, ktorá sa vám páči. Dopíšete ešte nejaké vás sa týkajúce údaje, ako napríklad mailovú adresu, aby vám na ňu mohol byť odoslaný potvrdzujúci mail zo strany poskytovateľa zákonného poistenia. V rámci neho dostanete návrh a podmienky zmluvy, údaje na zaplatenie poistenia, ako aj dočasnú bielu kartu. Poistné je treba zaplatiť do 30 dní odo dňa požiadania povinného zmluvného poistenia, ináč vám poistenie zanikne. Takisto je takýto počet dní platná aj biela karta. Ak poistenie zaplatíte včas, poštou vám bude doručená originál biela a zelená karta. So zelenou kartou môžete cestovať bez problémov aj v zahraničí.

Ak sme vás o výhodnosti tohto spôsobu pzp nepresvedčili, online poistenie auta a porovnanie ceny si môžete naštudovať aj na Lifehacker.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *